Co może być przyczyną zgagi, jakie ma ona symptomy oraz jak można ją wyleczyć?

Posted on 07/08/2019 7:47am

Niestrawność to stosunkowo popularna przypadłość, która może być wywołana za ciężką dietą, przejedzeniem albo stresem. Niestrawność mogłaby mieć przeróżne objawy, m.in. ból za mostkiem, w nadbrzuszu lub pieczenie w przełyku.


Mogłyby wystąpić także wielokrotne odbijanie, poczucie przepełnienia lub ucisk żołądka.
lek na zgagę
Author: ShishirS
Source: http://www.flickr.com


Istnieje oczywiście niezawodny lek na zgagę. Mógłby być nim choćby inhibitor pompy protonowej, jaki zmniejsza tworzenie się kwasu żołądkowego. Bardzo popularnym objawem niestrawności jest też zgaga, która przedstawiana jest przez ludzi jako pieczenie w gardle. Jest to dyskomfort, który spowodowany jest cofaniem się do niego kwasu żołądkowego wraz z treścią pokarmów. Do najpopularniejszych źródeł pojawiania się zgagi zaliczają się m.in. nieodpowiednie nawyki żywieniowe , zatem objadanie się słodyczy czy też spożywanie posiłków w zabieganiu. Do tego typu złych przyzwyczajeń należy także picie alkoholu, spożywanie słodkości albo zasmażanych lub tłustych dań. Co ciekawe, na pojawiania się zgagi mogłoby mieć też wpływ palenie tytoniu.


Aby zmniejszyć tę niemiłą dolegliwość, wykorzystywane jest leczenie farmakologiczne, zioła albo różnego rodzaju domowe metody. Bardzo dobrą wiadomością może być to, że nawet leki na zgagę, które są oferowane w aptece bez recepty, również mogą być bardzo skuteczne. Co więcej, one również poprawiają samopoczucie dość szybko. Sprzedawane są w postaci powlekanych tabletek lub do ssania. Mogłyby być także oferowane w formie kapsułek, zawiesiny albo granulatu. leki te neutralizują działanie kwasu żołądkowego.
Wykorzystywane są także wspomniane inhibitory i lekarstwa rozkurczające.

Odpowiada Ci taki tekst? To ekstra, sprawdź stronę (https://szpitalpodolany.pl/zabiegi/zabiegi-laryngologia/) pod tym adresem. Zobaczysz tam więcej informacji na zbliżony temat.

Do łagodzenia objawów niestrawności możemy również stosować zioła, przykładowo koszyczek rumianku albo liść melasy. Dobre jest także siemię lniane.

Tags: twarz, kapsułki, natura, piersi, lek