Czy chodzenie w okularach jest zawsze komfortowe? Co może być odpowiednim zamiennikiem?

Posted on 31/01/2020 10:42am

Zapewne niejedna osoba mająca okulary jest czasami już zmęczona noszeniem ich. Niestety mają one swoje wady. Kiedy patrzymy na ludzi noszących okulary z boku, jest to dla nas czymś naturalnym, właściwie wydaje się to dość wygodne. Natomiast tylko sami użytkownicy wiedzą jak jest to niewygodne. Po pierwsze, najczęściej w czasie zimy, gdy temperatury się zmieniają, na skutek wchodzenia i wychodzenia z pomieszczeń na dwór, okulary mają tendencję do zachodzenia mgłą. Jest to dość niewygodne.
Oprócz tego na pewno przeszkadzają w czasie szybkiego ruchu, na przykład przy podbieganiu na tramwaj mogą spadać. Do tego trzeba je czyścić często, ponieważ szybko się brudzą. To jedynie kilka wad, jakie mogą być dosyć uciążliwe. Jaką w związku z tym mamy alternatywę?


Świetnym wyjściem mogą być dwutygodniowe soczewki acuvue. Nie musimy ich zdejmować często, albo też codziennie wymieniać na nowe. Prócz tego dadzą one komfort osobom z problemem odczuwania suchości oka, gdyż acuvue dają poczucie nawilżenia nawet, gdy długo pracujemy przed komputerem. Są one w ten sposób zaprojektowane, byśmy nie musieli często używać kropli nawilżających do oczu. Niestety często tak się zdarza jak pracujemy w biurach klimatyzowanych czy spędzamy dużo czasu w zadymionych miejscach.


rajsoczewek.pl
Source: foter.com


Prócz tego dużym plusem może być to, że latem możemy nosić swoje ulubione okulary przeciwsłoneczne, co raczej nie jest możliwe mając na nosie nasze codzienne okulary. Będziemy mogli poczuć się całkiem normalnie. Jak wtedy, kiedy jeszcze nie musieliśmy nosić okularów. Wszystko przez soczewki acuvue, jakie są jednymi z najgładszych soczewek silikonowo-hydrożelowych. Do tego posiadają filtry UV, które dobrze chronią przed szkodliwym promieniowaniem słonecznym. Są więc odpowiednie bez względu na to jaka jest pora roku. Sprawdzą się świetnie zarówno zimą, kiedy centralne ogrzewanie niesamowicie wysusza oczy, jak również w porze letniej zabezpieczając przed niebezpiecznym promieniowaniem. Podsumowując, acuvue są jak najbardziej dla osoby, która ceni sobie wygodę. Świetne dla tego, kto chce poczuć większy komfort podczas używania soczewek na co dzień. Chce mieć uczucie lepszego nawilżenia oraz świeżości oczu, nawet jeżeli warunki otoczenia są niesprzyjające.
Tym bardziej polecane są ludziom spędzającym sporo czasu przed ekranem komputera, w klimatyzowanym biurze, gdzie po jakimś czasie możemy odczuć różne nieprzyjemne skutki pracy w tych warunkach właśnie w postaci suchych oraz zmęczonych oczu. Z tego powodu właśnie warto wypróbować takie soczewki oraz zobaczyć jak duża jest różnica.

Tags: okulary, oczy