Czym jest dieta odchudzająca i oczyszczająca, jak działa i jak ją stosować?

Posted on 06/03/2021 8:05am

Otyłość jest coraz częstszym kłopotem występującym pośród osób całym globie i przyczyną powikłań takich jak m.in.: zaburzenia w gospodarce lipidowej i węglowodanowej, układzie kostno - stawowym, pokarmowym i endokrynnym. Skutkami takich kłopotów jest powiększone ryzyko zgonów m.in. z powodu chorób sercowo - naczyniowych, jak również z powodu nowotworów.

Author: Flickr.com
Pierwszym krokiem przy leczeniu otyłości najczęściej powinna być zmiana szkodliwego sposobu życia a konkretnie zmiana szkodliwych nawyków żywieniowych i zwiększenie aktywności fizycznej. W celu pomniejszenia masy ciała dopomóc może dodatkowo dieta odchudzająca. Można wymienić różnorakie rodzaje diet. Największe różnice w sposobie jakim jest dieta odchudzająca polegają na różnym stosunku makroskładników: białka, tłuszczu i węglowodanów. Do diet efektownych można zaliczyć np. dietę: niskoenergetyczną, bardzo niskoenergetyczną, niskowęglowodanową, czy wysokobiałkową. Dodatkowo nadmiar substancji szkodliwych w organizmie może powodować brak energii, zmęczenie, kłopoty z koncentracją czy ziemisty kolor skóry. Jednym ze sposobów na wyzbycie się szkodliwych substancji z ciała jest dieta oczyszczająca. Nie trzeba więc trudzić się kilkudniową głodówką, by pozbyć się toksyn. Wystarczy bowiem jadłospis owocowo-warzywny. Aby efekty diety oczyszczającej były zadowalające trzeba wyeliminować kawę, herbatę, alkohol i papierosy. Z posiłków trzeba także wyłączyć produkty przetworzone, tłuszcze, cukry złożone i białka. Potrawy przyprawiać można ziołami, sokiem z cytryny i sosem vinegret. Trzeba również wyeliminować z jadłospisu sól i rozmaite substancje wzmacniające smak. Przykładowa dieta oczyszczająca winna trwać co najmniej dwa tygodnie. Najpopularniejsze diety oczyszczające to dieta ryżowa, zawierająca warzywa i warzywno-owocowa.

Zazwyczaj o sprawach, które nam mogą się spodobać dowiadujemy się na podstawie opinii. Może tak będzie w tym przypadku, ponieważ zapraszam do lektury podobnego artykułu.

Dieta oczyszczająca we współczesnych czasach to dla sporej ilości osób konieczność.
Wzmocnij serce właściwą dietą
Author: www.sxc.hu
Source: www.sxc.hu
Toksyny i szkodliwe substancje gromadzą się w organizmie w wyniku niezdrowego stylu życia. Ich źródłem jest dodatkowo niezdrowa żywność BIO - (hurtownia żywności ekologicznej) oraz zanieczyszczona woda, powietrze i gleba. To właśnie dlatego mamy negatywne samopoczucie i często chorujemy na różnorakie schorzenia ze względu na osłabienie odporności. Zanieczyszczony organizm stara się sam wrócić do zdrowia, jednak w wielu przypadkach niekonsekwentnie. Gdy toksyn jest zbyt wiele przejawiają się one infekcjami, a nawet zaparciami lub groźniejszymi schorzeniami. By wygrać z toksynami należy wyeliminować pewne pokarmy z jadłospisu oraz dostarczać organizmowi substancji odżywczych, które przyspieszają odnowę ciała i jego oczyszczanie.
A więc zdrowy wygląd bez nadwagi i toksyn w organizmie jest możliwy. Potrzeba tylko odrobina motywacji, by wrócić do zdrowia. Trzymanie się kilku bazowych zasad żywienia winno skutecznie usunąć substancje szkodliwe z organizmu. A zatem skorzystaj z diety i raduj się zdrowiem.

Przejrzyj kompletną ofertę na tej stronie: .