Dlaczego w zimie wielu ludzi ma problemy z nastrojem, jak można to leczyć światłem.

Posted on 06/09/2019 7:49am

Ograniczony dostęp do słońca u wielu osób może spowodować różne kłopoty zdrowotne, i to zarówno w sferze medycznej jak i psychicznej. Światło jest na przykład niezbędne do syntezy witaminy D, której brak może być przyczyną krzywicy.
organizm
Author: Rolf Brecher
Source: http://www.flickr.com


Wiele osób w okresie jesieni i zimy ma huśtawki nastrojów, depresje czy osłabienie organizmu (). Wszystkie te objawy są rezultatem zbyt małej ilości promieni słonecznych, przez kilka miesięcy bowiem niektórzy idą do pracy jak jeszcze jest ciemno i wychodzą z niej jak dzień się skończy.

Jeżeli chcesz odkryć jeszcze inne materiały na ten temat, zobacz tekst na stronie (https://www.maxy.pl/pol_m_KATEGORIE_Hurtownia-Gadzetow-160.html), a z pewnością on także będzie dla Ciebie szczególny!

Dłuższe życie w taki sposób z pewnością ma spory wpływ na stan organizmu, szczególnie jeżeli ktoś jest bardziej podatny na takie sprawy. Dlatego też można pomyśleć w czasie zimowych miesięcy o tym, aby jakimś sposobem brakujące słońce zastąpić.


A rozwiązanie będzie niezwykle łatwe, ponieważ w sklepach są ogólnie dostępne specjalne lampy, emitujące światło podobne do słonecznego.

Jeżeli pragniesz poznać więcej, to obejrzyj dodatkowe wątki. Są one na kolejnej witrynie, którą opracowaliśmy pod wskazanym linkiem.

Już po paru sesjach wraca aktywność i dobre samopoczucie, a metodęmożna używać nawet przez kilka miesięcy, ponieważ jest naprawdę bezpieczna. Dobrze dopasowane lampy stosuje się również w bardziej zaawansowanych zabiegach, przez co można leczyć dużą ilość różnych chorób.
Dobrze dobrana światłoterapia bywa przydatna przy schorzeniach oczu i skóry, bardzo często wykorzystuje się ją również do leczenia tak zwanej depresji sezonowej (więcej informacji pod adresem na stronie ). Medyczne dają coraz więcej dowodów na skuteczność tego typu metod, a nawet dla własnego komfortu należy zainwestować w dobrą lampę i z niej korzystać.

Tags: lampy, zdrowie, witaminy, pracy