Gdy nasi bliscy potrzebują opieki

Posted on 12/12/2019 7:36am

Przeważnie jesień życia kojarzy się nam ze spadkiem aktywności, zarówno w życiu prywatnym, jak i zawodowym. Powodem tego takiego postrzegania świata są kulturowe stereotypy, czyli porównywanie starości z młodością i związaną z nią energią, która umożliwia rozwijanie pasji i poznawanie nowych umiejętności. Strach przed przemijaniem zdwaja przy tym wizja samotności i nudy. Świadomość, że po zakończeniu pracy zawodowej nie będziemy posiadać żadnych zajęć smuci jeszcze bardziej.
opiekują się seniorami w warszawie
Author: Vladimir Yaitskiy
Source: http://www.flickr.com
Czy życie seniora rzeczywiście musi być smutne i nijakie? Zdecydowanie nie! Późna dojrzałość może być czasem spełnionym i pełnym radości. Nie zawsze z dziećmi i wnukami u boku, ale z opiekunem.

Do zakresu obowiązków takiego pomocnika, należy podopiecznego w codziennych czynnościach, takich jak: pomoc w utrzymaniu higieny osobistej, przygotowywanie posiłków, robienie zakupów, gotowanie posiłków, podawanie lekarstw o określonej porze, a przede wszystkim spędzanie z nim wolnego czasu. To może być razem obejrzany program w telewizji, towarzyszenie podopiecznemu podczas wizyty u lekarza, wciągająca książka - zależnie od stanu zdrowia i miejsca zatrudnienia.Poszukując opiekunki do seniora, warto przejrzeć ogłoszenia w sieci. Wystarczy wpisać w wyszukiwarce interesującą nas frazę i miasto z którego pochodzimy, np. opieka seniora Warszawa znajdziemy taki link opieka medyczna w Żywcu - (ortopeda żywiec) seniora warszawa.Korzystając z ogłoszeń internetowych, bez trudu trafimy na ogłoszenia opiekunek z doświadczeniem, które chciałyby zająć się seniorami wymagającymi opieki doraźnej jak i całodobowej.


W sytuacji osób schorowanych, o obniżonej sprawności ruchowej, sytuacja jest o tyle bardziej skomplikowana, iż czasami opieka medyczna w Żywcu - (leczenie osoczem bogatopłytkowym) nad nimi potrafi osłabić więzi rodzinne. Zdarza się, że rezygnujemy z pracy, przeprowadzamy się... Taka postawa zasługuje na ogromny szacunek, lecz jeśli czujemy się sfrustrowani – skorzystajmy z pomocy, np., takiej dowiedz się więcej. Warto omówić zatrudnienie opiekunki, która odciążyłaby najbliższych od wielu obowiązków. Cierpliwość i serdeczność, którymi opiekunka będzie potrafiła obdarzyć swojego seniora, sprawi, że w jej towarzystwie będzie się czuł po prostu bezpiecznie.

Tags: opiekunka, senior, lekarstwa