Hemoroidy to choroba cywilizacyjna współczesnych ludzi

Posted on 11/02/2020 9:53am

Jak twierdzą naukowcy, hemoroidy są jedną ze współczesnych chorób cywilizacyjnych. Cierpią na nią zarówno osoby w młodym jak również w podeszłym wieku. Osoby dotknięte tą przypadłością uważają ją za wstydliwy problem, ponieważ znajduje się w obrębie intymnych sfer ciała. Skąd biorą się hemoroidy? Jak je leczyć? Czy istnieją metody na zapobieganie ich powstawaniu?


Hemoroidy - co to jest?

Określenie "hemoroidy" wywodzi się z języka greckiego i oznacza krwawienie. Hemoroidy to anatomiczna część ludzkiego ciała. Schorzenie hemoroidalne powoduje powstawanie zgrubień albo napuchnięcia żyły splotu odbytniczego. Osoby chore na hemoroidy cierpią na krwiste upławy, swędzenie, dyskomfort i pieczenie w okolicy odbytu.

Nie ociągaj się - ważny wpis (https://pl.babor.com/products/linie-kosmetyczne/line) już jest zamieszczony na naszej stronie. Kliknij w wskazany link i wtedy znajdziesz wiele dopełniających wiadomości na temat tego inspirującego materiału.

Bywa tez że znakiem choroby są bolesne guzki wewnątrz lub wychodzące na zewnątrz. Może w nich nastąpić zakrzepica.

Jakie jest podłoże tworzenia się hemoroidów?

Wg opisu choroby w Wikipedii schorzenia hemoroidalne mogą wynikać z niewydolności żylnej. To z kolei może być przypadłość dziedziczona bądź nabyta, np. z powodu: częstych zaparć, siedzącego trybu życia, biegunek, ciąży albo nadciśnienia w żyle wrotnej.

Jak zapobiegać hemoroidom i leczyć je?Działania profilaktyczne są na pewno bezpieczne i zdrowe. Osoby pracujące przy biurku powinny zmienić sposób spędzania czasu wolnego. Trzeba wprowadzić w codzienne nawyki jakiś rodzaj aktywności ruchowej. W codziennych posiłkach nie może zabraknąć dużej ilości płynów, a także cennego błonnika, który znakomicie oczyszcza układ trawienny i wydalniczy z wszelkich "zaległości".

We wczesnej fazie schorzenia można stosować leki na hemoroidy - szczegóły. Jest to jednak tylko leczenie objawowe. W aptekach można nabyć efektywne środki farmakologiczne oraz znieczulające, jak np. aesculan. Jest to lekarstwo dostępne bez recepty, którego zadaniem jest uśmierzanie bólu w chorobie hemoroidalnej. Preparat ów zawiera lidokainę, która znieczula miejscowo oraz wyciąg z kory kasztanowca.

Jeśli leczenie we wczesnych stadiach choroby, a także zmiana stylu życia i diety nie pomogą, czego wynikiem będzie dalszy rozwój, pozostaje leczenie operacyjne.

Tags: choroby, środki, metody, recepty