Jak sobie radzić ze wstydliwymi dolegliwościami? Jak zlikwidować zaparcie? Co można na to poradzić?

Posted on 09/02/2020 12:33pm

Różne przypadłości są często wstydliwe, więc nie mówimy na ich temat zbyt ochoczo. A tak na prawdę mogą one dotyczyc każdego. Tego typu dolegliwości to problemy z drogami moczowymi oraz układem odbytniczym. Są bardzo niekomfortowe. Na szczęście jesteśmy w stanie z nimi walczyć.Jak pomyślimy o tego typu chorobach to przede wszystkim przychodzą nam na myśl zaparcia. To dość trudny problem. Dotyczy on często osoby ze schorzeniami neurologicznymi, którzy są trwale unieruchomieni w łóżku.

zaparcie
Author: Daniel Oines
Source: http://www.flickr.com
Jest on spotykany się u ludzi nieprzytomnych, z porażeniem umysłowym. Jednakowoż, mogą się zdarzyć każdemu z nas, ponieważ wiążą się z wadami wrodzonymi posiadającymi związek z układem pokarmowym. Istnieje kilka sposobów, by poradzić sobie z nimi. Przede wszystkim nie warto wstrzymywać potrzeby skorzystania z toalety.

Nie czekaj! Jeśli zaciekawiły Cię umieszczone tu treści, to czytaj informacje, który znajduje się w podanym linku. W nim znajdziesz dużo detali.

Jelito grube jest bardzo aktywne z rana, dlatego jest to dobry czas na wypróżnienie się.

Rzecz w tym, że często poranny pośpiech sprawia, że zbyt długo z tym czekamy, i po pewnym czasie ten odruch znika. Pamiętajmy, że można to zmienić. Musimy przed wyjściem do pracy dać sobie więcej czasu na toaletę. Dzień warto zaczynać od wypicia porcji letniej wody z cytryną. Do tego powinieneś zwrócić uwagę na właściwą dietę. Jest ona niezwykle istotna, często wpływa na ten problem. Ciężkostrawne pożywienie z dużą ilością tłuszczów odzwierzęcych oraz węglowodanów. To wszystko długo zalega w żołądku i jelitach, co wpływa na zaparcia. W ten sam sposób działa niedobór błonnika, który pobudza przewód pokarmowy do pracy, powiększa objętość kału oraz wchłania wodę.

Niniejszy materiał jest dla Ciebie atrakcyjny? Jeżeli tak to, przejrzyj również podobne strony www (http://rehaexpert.pl/oferta/rehabilitacja-ortopedyczna/), które posiadają dane na przedstawiany wątek.

Powoduje to rozmiękczenie kału, więc w łatwiejszy sposób może on przechodzić przez jelito. Pamiętaj, aby delektować się posiłkiem, ponieważ jedzenie w pośpiechu może prowadzić do zaparć.Pokarm źle pogryziony oraz przeżuty będzie wolniej trawiony. Kiedy zaś zalega w jelitach może spowodować proces nadmiernej fermentacji, co znacznie utrudni jego transport oraz wydalanie. Co z tym zrobić? Dobrym rozwiązaniem jest przyjmowanie posiłków o stałych porach w ciągu dnia, przede wszystkim powoli, aby dokładnie przeżuwać. Pamiętaj, pij dużo wody, gdyż jedną z przyczyn tej dolegliwości jest niedostateczna ilość wypijanych płynów. Dlaczego tak jest? Nasze ciało po prostu broni się przed odwodnieniem i wchłania wodę z zawartości jelitowej, a wtedy w jelicie pozostaje sucha oraz twarda masa, którą ciężko wydalić.

Tags: choroby, błonnik, przypadłości, Jelito grube, wydalanie