Jak zadbać o pochwę? Jakiego rodzaju działania podjąć? Jakiego rodzaju środki są do tego najbardziej właściwe?

Posted on 14/07/2020 8:13am

Każda kobieta powinna zadbać o swoje najwrażliwsze rejony ciała. W tym celu powinniśmy myśleć o najlepszej higienie intymnej, jaka zapewni uczucie świeżości i wygody przez cały czas. Tego typu higiena na pewno też uchroni przed różnymi infekcjami. Powinniśmy o tym pamiętać, gdyż jak równowaga naturalnej flory bakteryjnej pochwy będzie zaburzona to rośnie ryzyko zakażeń i podrażnień.

kosmetyki
Source: pixabay.com
Całe szczęście istnieje bardzo dużo środków, które mają wpływ na bardzo dobrą kondycję tych bardzo intymnych miejsc ciała. Jednym z tego typu preparatów jest Lactovaginal. Wykorzystuje się go dla przywrócenia albo uzupełnienia prawidłowej flory bakteryjnej pochwy- preparat dla pan mucovagin.

To bez wątpliwości niezwykle ważna tematyka, więc jeżeli masz zamiar ją przeanalizować głębiej, to kliknij tutaj, a więcej znajdziesz w tekście (https://traumon.pl/cwiczenia/).

Substancją czynną tegoż leku są żywe pałeczki mlekowego kwasu, rozkładają one obecny w pochwie glikogen do kwasu mlekowego zapewniają najlepszą kwasowość (pH) pochwy.Innym godnym uwagi środkiem jest Mucovagin. Posiada on wiele zalet, przede wszystkim nawilża oraz regeneruje intymne obszary, łagodzi stany zapalne oraz podrażnienia, a to takie działania ma wpływ na lepsze samopoczucie oraz poprawę jakości życia seksualnego. Kolejny ciekawy preparat to Iladian, jaki wpływa korzystnie na mikroflorę pochwy. Środek polecany jest szczególnie dla kobiet, które dość często korzystają z basenu, sauny czy w okresie kuracji antybiotykowej. I jeszcze jeden lek (zobacz neosine tabletki cena) - Lacibios femina. Ma cudowną kompozycję dwóch szczepów bakterii probiotycznych, jakich efektywność i działanie mogą potwierdzać różnorodne badania przeprowadzone przy udziale kobiet z całego świata, w tym także Polek. Więcej cennych uwag: lacibios femina od ceneo.pl

kobieta
Author: ELITE
Source: ELITE
Ponadto zawsze warto stosować się do pomocnych rad. Na co dzień dobrze podmywać się raz dziennie. Jednakże w okresie miesiączki nie wystarczy mycie tylko rano oraz wieczorem, ale w miarę potrzeby. W okresie letnim tym bardziej bardziej często, gdyż krew jest najlepszą pożywką dla bakterii. Najbardziej korzystnie podmywać się bieżącą wodą pod prysznicem lub w bidecie, wykonując ruchy od przodu do tyłu. Dzięki czemu uniknąć jesteśmy w stanie przenoszenia różnych bakterii z odbyt do pochwy. Stosując się do tego, a jednocześnie używając wspomnianych wcześniej preparatów, możemy być pewni, że nasza pochwa będzie w rewelacyjnej formie.

Tags: kobieta, ciało, higiena intymna