Kiedy przydaje się rehabilitacja oraz jakie mamy jej typy? O jakich rzeczach dobrze jest wiedzieć?

Posted on 03/12/2019 7:55am

Rehabilitacja ruchowa to najważniejsza część rehabilitacji, zaś korzystają z niej chorzy po różnego rodzaju urazach oraz zabiegach ortopedycznych. Korzystają z niej również osoby ze schorzeniami neurologicznymi, a także sportowcy, jacy dbają o zdrowie własnych mięśni i stawów. Na czym polega taka rehabilitacja?

Rehabilitację można podzielić na dwa typy. Jeden to rehabilitacja - sprawdź tu - ortopedyczna, kolejny to neurologiczna. Pierwsza z nich jest najbardziej znana, dotyczy osób po długotrwałym unieruchomieniu. Drugi typ, to znaczy rehabilitacja neurologiczna, jest dobra dla , którzy są po urazach ośrodkowego układu nerwowego, to znaczy mózgu i rdzenia kręgowego, po przeróżnych nagłych stanach, jakie dotyczą mózgu, jak również w momencie długotrwałych chorób, jak choroba Parkinsona czy stwardnienie rozsiane.
rehabilitacja
Source: http://sxc.hu/


Najważniejszym elementem rehabilitacji ruchowej jest kinezyterapia. Za jej pomocą można ćwiczyć dane grupy mięśni. Jeśli chcielibyśmy dostrzec rezultaty należy systematycznie ćwiczyć, to znaczy chory musi również o tych ćwiczeniach pamiętać. Najważniejsze zadanie osoby rehabilitującej to kontrolowanie wykonywanych ruchów, a także pomoc w czasie ćwiczeń. Rehabilitant powinien podpowiadać jak wykonywać ćwiczenia, jak również może wybrać określone ćwiczenia do danej grupy mięśni - zapoznaj się z interesującą ofertą rehabilitacji . Chociaż ćwiczenia nie są najtrudniejsze, to jednak sprawiają problem unieruchomionym osobom, są niestety także dość nieprzyjemne. Plusem jest natomiast ogromna skuteczność tej metody ćwiczeń. Do rehabilitacji ruchowej zaliczamy także balneoterapię. Jest to temat, który obejmuje zabiegi fizjoterapeutyczne wiążące się z używaniem wody ze źródła naturalnego.

W zakres tej metody wchodzą w związku z tym różne natryski, kąpiele lub też masaże podwodne. Zalecane jest również spożywanie wód mineralnych jak i inhalacje. Balneoterapia jest w stanie pomóc na ciągłe stany zapalne. To którą metodę wybierzemy jest zależne od wielu czynników, jak również od tego czy sami jesteśmy w stanie jeździć na tego typu rehabilitację - . Wiele osób odbywa tego typu zabiegi w domu, są one dość powszechne. Po dokładnym przeanalizowaniu okazuje się, że mamy trochę możliwości. Należy jednak zasięgnąć porady odnośnie rodzaju rehabilitacji, jaki okaże się pomocny właśnie dla nas, w naszej sytuacji.

Tags: zabieg, Rehabilitanci