Kiedy udać się do psychoterapeuty? Sprawdź, które sygnały mogą spowodować twój niepokój

Posted on 08/07/2020 8:16am

Aktualne tempo życia powoduje, iż wielokrotnie nie mamy kiedy rozwiązać naszych problemów, przez co narastają oraz są coraz poważniejsze. Z niedużych trudności robi się duży kłopot, z którym niełatwo jest samodzielnie się uporać. Z tego powodu wiele osób wymaga pomocy, jaką oferuje psychoterapeuta Katowice.


Kiedy powinniśmy się do niego udać? Jest kilka sygnałów wskazujących na niezbędność skorzystania z usług specjalisty, których nie można bagatelizować, by nie okazało się, że przez kryzys wpadliśmy w głęboką depresję, wymagającą niemało środków, także medycznych, by ją pokonać.

Psycholog
Author: TownePost Network
Source: http://www.flickr.com
Pierwszym takim znakiem jest uzmysłowienie sobie własnej bezsilności. Nie dostrzegamy rozwiązania oraz zrzucamy całą winę na swoją osobę, co nie jest prawidłowym podejściem. Pogrążamy się wyłącznie w swoim smutku, a wizyta u psychologa byłaby znacznie korzystniejszym rozwiązaniem.

Czy chciałbyś zobaczyć opisywaną problematykę z całkiem odmiennej strony? Jeśli tak, to zobacz też wpisy z witryny (http://rehab-terapia.pl/test-na-pracoholizm/), które znajdziesz gdy klikniesz tego linku.

Dialog z nim umożliwi nam spojrzeć w całkowicie inny sposób na trudności, z którymi musimy się mierzyć, przez co łatwiej będzie nam je zwalczyć.

Drugim sygnałem może być chwiejność emocjonalna. Jeżeli nieraz wybuchasz płaczem bądź złościsz się, wyładowując stresy na innych ludziach, możesz oddalić się od bliskich oraz stracić przyjaciół. Poważnym objawem jest również poranna apatia. Gdy każdego ranka nie masz sił, by wstać z łóżka, uszykować się do pracy albo zacząć wykonywać inne obowiązki, nie możesz tego bagatelizować. To jeden z bardziej znaczących przejawów, jakie powinny nakłonić nas do umówienia się na wizytę. Do nierzadkich sygnałów depresji zaliczają się również bóle głowy czy brzucha, jakie nie wskazują na inne przypadłości, niskie poczucie własnej wartości, uczucie pustki, brak odczuwania zadowolenia z osiąganych sukcesów bądź sugerowanie pomocy ze strony bliskich. Jeśli dojdzie do tego, iż pojawią się u ciebie myśli samobójcze, nie odkładaj dłużej wizyty. To czytelny sygnał, że twoje problemy nie rozwiążą się same, ponieważ cała sytuacja za daleko już zaszła.

Konsultacja u psychologa nie powinna być przyczyną naszego wstydu. Lepiej jest skorzystać z pomocy specjalisty, aniżeli pogrążać się narastających trudnościach.

Na prezentowanej stronie są absorbujące wątki, ale sprawdź też dodatkowe tematyczne wątki (https://www.respivent24.pl/category/zestawy-ratownicze), ponieważ one również zapewne Cię zaciekawią.

Obiektywne oko drugiego człowieka, potrafiącego mierzyć się z wszelakiego rodzaju kłopotami, będzie dla nas odpowiednim wsparciem.

Tags: depresja, problemy, Psycholog, specjalista, wizyta, konsultacja