Kto podaje leki w warunkach szpitalnych oraz jakiego rodzaju jeszcze obowiązki ma pielęgniarka?

Posted on 08/10/2019 7:49am

Jeżeli czyimś marzeniem jest niesienie pomocy innym osobom, to może dobrać zawód, jakiego sensem okazuje się być właśnie pomoc drugiemu człowiekowi. Jest to zawód, jaki zazwyczaj wykonują panie, jednak są placówki, w jakich na takim etacie można by spotkać mężczyznę.
Pielęgniarka jest to pracownik szpitala, którego kluczowym celem jest zapewnienie opieki nad powierzonymi mu chorymi. Kluczowym obowiązkiem pielęgniarki jest dbanie o komfort pacjenta, jego higienę, karmienie oraz niesienie pomocy we wszystkich czynnościach, jakich chory nie jest w stanie przeprowadzić sam.

Zaciekawił Cię ten wpis? To świetnie, gdyż oryginalny wpis posiada podobne informacje do omawianych.

Zajmuje się ona podawaniem leków zapisanych przez doktora, robieniem iniekcji, podawaniem tlenu i zmianą opatrunków. Poza tym pomaga doktorowi przy wykonywanych operacjach. Odpowiada ona za stan zdrowia pacjenta, a w wypadku jego pogorszenia lub zagrożenia życia, powinna udzielić pierwszej pomocy. Może zajmować się jeszcze obslugą aparatury medycznej. Do jej obowiązków zalicza się także badanie temperatury, tętna i informowanie doktora o jakichkolwiek problemach.


Sauna latem? – Jak najbardziej!
Author: Tatralandia
Source: Tatralandia


Pensje pielęgniarek zatrudnionych w państwowej przychodni są zależne w znacznym stopniu od rejonu państwa, a w małych miejscowościach wynoszą od 1200 do 1600 złotych.

Jeśli masz chęć znaleźć artykuły na ten temat, to przejdź tutaj leczenie depresji katowice i przejrzyj pozostałe informacje odnośnie podnoszonego zagadnienia.

W dużych miastach jest to pensja w wysokości 1800-2200 złotych. W przychodni prywatnej pielęgniarka mogłaby mieć nadzieję na wypłatę nieco wyższą. Jest to ok. 2,500 złotych.
Niezależnie od stażu pracy zarobki pielęgniarki nie ulegają znacznemu podwyższeniu. Na niektórych oddziałach w szpitalu praca pielęgniarki jest dosyć stresująca, dlatego też normalnym zjawiskiem jest praca kilku pielęgniarek naraz przy tym samym pacjencie.

Tags: sok, komfort, zabieg