Niwelowanie odgnieceń stóp

Posted on 12/04/2020 7:38am

Każdy z nas prawdopodobnie niejednokrotnie przekonał się na własnej skórze co to nagniotki. W czasie wielokilometrowych pieszych włóczęg po górach w niekomfortowym obuwiu, bądź w trakcie mozolnej pracy pojawiają się na stopach, rękach nagniotki. Jest niemało przeróżnych sprawdzonych metod na usuwanie nagniotków. Mogą to być zarówno farmaceutyki sprzedawane w aptekach jak i domowe sposoby.

Author: A.A.
Jeżeli boimy się założenia niekomfortowych butów i podrażnienia obolałe miejsca idąc do apteki możemy wykorzystać jeden z licznych domowych metod na pozbycie się odcisków. Odpowiednie specyfiki znajdą się (więcej w temacie) prawdopodobnie w niejednym gospodarstwie domowym.

Do pozbycia się pęcherzy możemy zastosować ząbek czosnku, którym pocieramy odcisk, rozgotowanej w occie cebuli, którą nakładamy na pęcherz i zawijamy bandażem. Pomocnym środkiem, który znajduje się w każdym domu jest torebka zaparzonej herbaty ekspresowej, którą przykładamy na odcisk.

Istotnie pasjonuje Cię omawiana tematyka? Skoro tak, to dodatkowo zweryfikuj treść (https://www.psychologslask.com.pl/), którą przeczytasz na podobnym portalu.

Dobrym sposobem na pozbycie się odcisków jest nałożenie skórki cytryny, smarowanie olejkiem rycynowym. Dla szybszego efektu powinno się te metody zastosować na noc, używając bandaż. Powinno się jednakże nie zapomnieć, że zanim zastosujemy jakikolwiek środek do likwidowania odcisków trzeba w pierwszej kolejności wymoczyć nogi.

Planując długą wędrówkę pieszą pożądane byłoby zabrać ze sobą podręczną apteczkę wyposażoną w niezbędne medykamenty dzięki, którym można uśmierzyć ból wywołany pojawieniem się pęcherzy. Poza domem najlepiej się sprawdzą farmaceutyki do nabycia w aptekach. Mogą to być maści, płyny, plastry, które najczęściej zapewniają błyskawiczną ulgę i komfort w dalszej włóczędze. Powinno się także nie zapominać, że choć odciski na stopach- usuwanie wydaje się banalną sprawą to jednak osoby cierpiące na cukrzycę bądź mające komplikacje z krążeniem nie powinny same usuwać nagniotków gdyż może dojść do zanieczyszczenia. W takim przypadku należy udać się do doktora.

W związku z tym, że jak wiadomo lepiej zapobiegać niż leczyć wskazane jest zastosować się do kilku zasad. Najlepsze to wygodne buty, dobrane do stopy . Niezwykle ważna jest czystość i pielęgnacja stóp, dokładne osuszanie skóry po myciu.Tags: stopy, Leczenie, odciski