Nowoczesne kuracje oka

Posted on 10/03/2020 8:05am

Promieniowanie laserowe stosowane bywa do leczenia wielu schorzeń organu wzroku. Zabiegi laserowe nie są bolesne i obarczone stosunkowo niedużym niebezpieczeństwem skomplikowań, nie potrzebują hospitalizacji, jak też długiej kuracji. Zależnie od typu zabiegu i części oka, jaka ma zostać mu poddana, używa się lasery o rozmaitej długości fal. Retinopatia diabetyczna jest schorzeniem które, jest w stanie przyczynić się w sposób zdradliwy do pełnej i nieodwracalnej utraty wzroku. Wczesna laseroterapia siatkówki jest w stanie skutecznie uratować chorego przed utratą wzroku.


wzrok
Author: JZO
Source: JZO
Zmiany zwyrodnieniowe, również otwory siatkówki pojawiają się wraz z biegiem lat, a ich częstość narasta w wypadku towarzyszącej krótkowzroczności, czy też po urazach oka. Jeśli są nie leczone, płyn z ciała szklistego jest w stanie przedostać się płynąc przez nie pod siatkówkę, co pobudza jej uniesienie i rozwarstwienia.

Wejdź naszą nową witrynę. Tam zamieściliśmy ciekawe wiadomości. Prosimy - doczytaj szczegóły. Będzie nam niezmiernie miło, jeśli posty będą Ci się podobać.

Laseroterapia siatkówki (porównaj informacje na ) w nieskomplikowany i skuteczny sposób może uniemożliwić odwarstwienie siatkówki.


Gdyby nielaseroterapia, nie byłoby możliwości powstrzymać utraty wzroku, spowodowanej zmianami w siatkówce oka. Na ogół są to zmiany związane z cukrzycą. Z początku schorzenie wywołuje defekt małych drobnych naczyń siatkówki, czego skutkiem jest powstanie sfer niedokrwienia. Skutkiem tego są proliferacje naczyń, jakim towarzyszą nawracające krwawienia i odwarstwienie siatkówki.

wzrok
Author: Ken Teegardin
Source: http://www.flickr.com
Pojawienie się zmian które wskazują na zapoczątkowujące się niedotlenienie siatkówki, co w przyszłości zagraża pojawieniem się nowych nieprawidłowych naczyń i krwotoków do ciała szklistego, jest wskazaniem do laseroterapii siatkówki.

Sprawdź, czy przypadnie Ci do gustu proponowana oferta. Oferujemy usługi dopasowane do indywidualnych oczekiwań. Nie czekaj i poznaj się, w jaki sposób pracujemy.

W wypadku niewielkich zmian przeprowadza się fotokoagulację ogniskową, której zwieńczeniem jest bezpośrednie zniszczenie nadwyrężonych części systemu naczyniowego dna oka. Przy zmianach więcej zaawansowanych, wykorzystywana jest fotokoagulacja rozsiana.


Laseroterapia siatkówki potrzebuje odpowiedniego wglądu w dno oka, do czego konieczne jest rozszerzenie źrenic. Z tego powodu nie wolno przyjeżdżać na wizytę prywatnym autem, powinno się posiadać zapewniony transport w obie strony.

Tags: wzrok, oko, laser, krótkowzroczność