operacja zaćmy soczewki- niezbędne porady

Posted on 29/01/2020 7:40am

Katarakta to zmętnienie prawdziwej soczewki w obrębie oka. Bywa jedną z głównych przyczyn pogorszenia się, lub utraty widzenia u osób starszych. Katarakta pojawia się w procesie starzenia się oczu, jednak jest w stanie do niej prowadzić także uraz oka, niektóre schorzenia a nawet niektóre specyfiki.
okulary
Author: reynermedia
Source: http://www.flickr.com
Mimo, że mocniejsze okulary, bądź jaśniejsze światło mają możliwość nieco złagodzić oznaki zaćmy, w początkowym stadium, operacja zaćmy nfz jest jedynym wyjściem na wyleczenie i najczęstszym podejściem- .

Otwórz szczegółowy tekst (http://tortytorty.pl/do_dekorowania/barwniki_spozywcze/barwniki_pudrowe.html). Na stronie znajdziesz interesujące fakty na to zagadnienie, omówione w artykule.

Dzisiaj miliony osób na całym świecie są poddawani owej operacji każdego roku. Operacja zaćmy (nfz) bywa stosunkowo łatwym zabiegiem, w toku jakiego usuwa się naturalną soczewkę oka i zastępuje się ją sztuczną soczewką.W sytuacji operacji zaćmy znieczulenie całkowite nie jest na ogół niezbędne. Najczęściej zastosowane jest miejscowe znieczulenie, a pacjent zostaje przytomny. Operacja trwa 15, 20 minut i większość chorych nie odczuwa bólu, lub dyskomfortu w czasie zabiegu. Zwyrodnienie siatkówki, podobnie jak zaćma, dotyka osób po 50 roku życia. Jest chorobą części środkowej, plamkowej siatkówki. W tej okolicy tworzy się wizja obiektu, na jaki spoglądamy.

Zwyrodnienie siatkówki jest najczęstszą przyczyną pełnej straty wzroku. Częstość
zaćma
Author: Bird&Co.
Source: Bird&Co.
występowania straty wzroku rośnie razem z wiekiem. Schorzenie przeważnie rozwinie się w obu oczach. Jednakże zmiany zwyrodnieniowe siatkówki nie muszą się okazywać jednocześnie w obu oczach. Zwyrodnienie siatkówki występuje najczęściej u rasy białej- . U osób o jasnej karnacji istnieje większe prawdopodobieństwo rozwoju tego schorzenia niż u osób o ciemnej cerze. Częściej chorują panie, oraz osoby o jaśniejszej barwie oczu.


Oczy o jasnej barwie pozwalają na wnikanie większej porcji światła do wnętrza oka i jego dotarcie do siatkówki, aniżeli oczy ciemne. Przyczyną jest niższa zawartość pigmentu zdolnej pochłonąć blask. Elementy genetyczne i środowiskowe mają też wpływ na rozrost choroby. Konieczne jest wczesne wykrycie schorzenia. Zaleca się badanie(zobacz urolog ostrołęka prywatnie) okulistyczne po 40 roku życia chociaż 1 raz w roku.

Tags: wzrok, operacja, soczewka