Plastyka warg sromowych – co powinnaś wiedzieć, jeżeli zamierzasz zdecydować się na ten zabieg?

Posted on 05/05/2020 8:15am

Panie nie zawsze są zadowolone z wyglądu swoich miejsc intymnych. Bardzo częstym kłopotem jest przerost warg sromowych bądź ich asymetryczność, co może rodzić dyskomfort w powszednim życiu, podczas kontaktów intymnych, trudności z doborem odpowiedniej bielizny, a nawet ból. Rozwiązaniem tej niedogodności jest plastyka warg sromowych. Jak przebiega tego typu zabieg?

Rozpocznijmy od tego, jak przeprowadzana jest operacja. Robi się ją zwykle parę dni po menstruacji, pod narkozą. Pacjentkę, jaka chce się jej poddać, musi ukończyć 18 lat i przejść przez niezbędne badania. Jeżeli wszystko jest jak należy, można wykonać korekcję warg sromowych za pomocą lasera albo tradycyjną metodą, co zajmuje około 2 godzin.

Po przeanalizowaniu tego materiału, polecam (http://www.drjanicki.pl/strona/konsultacje-online) pozostałe informacje na przedstawiany temat, które okażą się podobnie zajmujące.

Lekarz, jaki podejmuje się operacji, powinien być doświadczonym specjalistą, gdyż nie jest to najłatwiejszy zabieg. Szczegóły znajdziesz tu:

Wymaga skrupulatności, ponieważ jeden niewłaściwy ruch może spowodować uszkodzenie mocno ukrwionych i najbardziej unerwionych miejsc, co mogłoby doprowadzić do niechcianych komplikacji. Korekcję przeprowadza się na wiele sposobów - m.in. poprzez cięcie wzdłuż warg sromowych bądź cięcie poprzeczne pośrodku tych miejsc intymnych. Zakładanie szwów jest równie trudnym procesem, co sam zabieg, ponieważ także należy zachować pełne skupienie.Efektem operacji powinno być zmniejszenie warg do rozmiaru warg sromowych większych. W jaki sposób przebiega rekonwalescencja? Pacjentka nie odczuwa zbyt silnych dolegliwości. Zwykle jest to ból, ale nie bardzo dotkliwy, jak również uczucie pieczenia i lekka opuchlizna. Wargi sromowe mogą być też trochę zsiniałe. Kobieta może opuścić szpital bądź inną placówkę medyczną, w jakiej wykonany był zabieg z reguły na drugi dzień, jednak musi przez pewien czas się oszczędzać.

Operacja
Author: Army Medicine
Source: http://www.flickr.com
Powikłania występują niezwykle rzadko, więc nie ma się o co martwić. Ślady pooperacyjne są niewidoczne, a pacjentka nareszcie nie zmaga się z kłopotami z bólem oraz dyskomfortem w okolicach miejsc intymnych. Rany goją się podczas dwóch tygodni, a po upływie 6 można wrócić do aktywności seksualnej.

Teraz już wiesz, iż nie ma się czego obawiać, a wręcz przeciwnie - w końcu będziesz mogła cieszyć się, iż możesz normalnie funkcjonować.

Tags: bielizna, dolegliwości, ból, lekarz, szpital, badania, zabieg, operacja