Schorzenia oczu - co warto wiedzieć?

Posted on 09/08/2018 7:22am

Kłopoty ze wzrokiem mogą zapowiadać schorzenia układu krążenia, cukrzycę, bądź arteriosklerozę, bądź choroby oczu, takie jak jaskra, katarakta, retinopatia diabetyczna, albo przeróżne zwyrodnienia. Test ostrości wzroku, to najpopularniejsze badanie u okulisty, winno być wykonane przy każdej wizycie u okulisty. Umożliwia nie jedynie oszacować jakość widzenia, lecz wstępnie umożliwia wykluczyć choroby, w których dochodzi do prędkiego uszkodzenia wzroku.
gabinet okulistyczny
Author: Michael (a.k.a. moik) McCullough
Source: http://www.flickr.com
Narząd wzroku jest wrażliwym narządem zmysłu o skomplikowanej budowie. Choroby okulistyczne mogą dotyczyć wielu poszczególnych składników oka składających się na gałkę oczną, oraz nerwu wzrokowego, a także organów pobocznych oka, to znaczy powiek, spojówek, mięśni poruszających okiem i narządu łzowego, jakiego działaniem jest utrzymywanie właściwego stopnia nawilżenia nawierzchni oka i oczyszczanie jej z substancji drażniących w czasie mrugania.

sprzęt w gabinecie okulistycznym
Author: Michael (a.k.a. moik) McCullough
Source: http://www.flickr.com
Pomiar dna oka, to sprawdzanie konstrukcji wyściełających gałkę oczną od wewnątrz . Badanie to służy ocenie siatkówki oka, również naczyń, które ją żywią. Jest to niezwykle istotne badanie, które stanowi bazę pracy nie tylko w gabinecie okulisty Poznań, ale też kardiologów, diabetologów i neurologów.

Pomiar pola widzenia pozwala wyznaczyć jak dużą część obrazu spostrzega nieruchomo sformowane oko chorego, patrzące w jakiś centralny punkt. W poniektórych schorzeniach zmniejszenie spostrzeganego pola przez chorego jest pierwszym, albo podstawowym symptomem defektu gałki ocznej. Jedną z takich chorób jest glaukoma, w jakiej badanie to jest całkowicie konieczne do określenia postępu choroby.Wiele kłopotów ze wzrokiem pojawia się w miarę starzenia organizmu. Ale nie wolno ich bagatelizować. Lekarz okulista (optegra.com.pl/Choroby-oczu/Choroby-oczu/Zez/Zez) Poznań pomoże w jakiejkolwiek sytuacji. Kłopoty mogą zwiastować banalną ułomność wzroku, lub komunikować schorzenia oczu, albo inne (). Szczególnie niebezpieczne są choroby układu krążenia, arterioskleroza naczyń i cukrzyca, albowiem mogą doprowadzić do nieodwracalnych zmian w oku. Gdy wzrok szwankuje, nie należy zwlekać z wizytą u okulisty (zapraszam tutaj...) Poznań, by ustalić, co jest tego przyczyną. Sposób leczenia jest zależny od rodzaju kłopotu.

Tags: lekarz, metoda, narząd, gałki