W jaki sposób przygotować się do zajęć w szpitalach – strój, badania, zaświadczenia

Posted on 06/09/2019 7:37am

Każdego roku tysiące studentów uczelni medycznych i pokrewnych mają obowiązek odbycia praktyk zawodowych w placówkach medycznych (szpitalach, przychodniach, zakładach opieki i innych). Niestety bardzo często uczelnie nie zapewniają pełnej informacji na temat tego jak się do tych zajęć przygotować, a warto mieć przy sobie kilka istotnych rzeczy. Student czy też słuchacz szkoły przygotowującej do profesji w zakresie usług medycznych dla odbycia praktyk powinien mieć przede wszystkim właściwe dokumenty i odzież.

badanie laboratoryjne
Author: 123dan321
Source: http://www.sxc.hu
Jeśli chodzi o dokumenty to istnieje możliwość aby je podzielić na te otrzymywane z uczelni (służące do rozliczenia się z alma mater po ukończeniu szkolenia oraz zostawienia w placówce medycznej), oraz załatwiane samodzielnie. Student zobowiązany jest do dostarczenia i przedstawienia skierowania na praktyki razem z umową lub porozumieniem wystawianym ze strony uczelni dla placówki medycznej oraz do posiadania programu praktyk, na podstawie którego placówka medyczna zorganizuje jego pracę.

Nie zastanawiaj się - w poszukiwaniu interesującego Cię wpisu kontynuuj klikanie (https://www.przychodniazycie.pl/295,Analityka.html) w następne linki. Po jakimś czasie z pewnością odnajdziesz coś fajnego.

Administracja szpitala niejednokrotnie wymaga także napisania podania do dyrektora w sprawie przyjęcia na praktyki, zaopatrzonego w pisemne zgody koordynatorów oddziałów, w przypadku praktyk lekarskich, lub oddziałowych, w przypadku pozostałych praktyk.

Praktykant powinien również posiadać ubezpieczenie OC i NW (praktyki lekarskie i pielęgniarskie). Należy zwrócić uwagę czy wyżej wymienione ubezpieczenia zapewnia uczelnia, czy też trzeba je wykupić samemu. Poza tym trzeba posiadać książeczkę do celów sanitarno-epidemiologicznych (w tym badanie na pasożyty), w większych miastach istnieje wiele punktów w jakich można otrzymać taki dokument, w mniejszych miejscowościach trzeba na jego wydanie poczekać nawet parę dni. Badanie na pasożyty Wrocław jest tu dobrym przykładem może równie dobrze przebiec bardzo szybko (badanie krwi na pasożyty we Wrocławiu). Niemniej studenci powinni zatroszczyć się o posiadanie książeczki do celów sanitarno-epidemiologicznych odpowiednio wcześniej (samo przygotowanie do badania na pasożyty zabiera trzy dni) i nie zapominać, że nie zostaną wpuszczeni do szpitala bez takiego dokumentu. Badanie na pasożyty Wrocław, Warszawa (gabinet psychologiczny warszawa) czy Szczebrzeszyn jest po prostu nie do uniknięcia.Termin praktyk lekarskich również warto ustalić odpowiednio wcześnie, pracownik odpowiedzialny za koordynację praktyk nie ma obowiązku brać pod uwagę wakacyjnych planów studentów, a tylko zapewnić określoną liczbę praktykantów w placówce, tak by nie utrudniać pracy personelowi - polecamy. Po uzyskaniu zgody władz placówki na odbycie szkolenia student powinien zaopatrzyć się w właściwą odzież (szpitale rzadko zapewniają odzież ochronną na własny koszt): fartuch i buty na zmianę (najlepiej w kolorze białym). Studenci powinni być także przygotowani na to, iż jeśli pragną odbywać praktyki w placówce, która nie ma podpisanej umowy z ich uniwersytetem, będą musieli zapłacić za nie kwotę zgodną z cennikiem placówki (ceny mogą być różne w zależności od wielkości ośrodka oraz stopnia referencyjności). Obowiązkowe praktyki to sposób na zdobycie wiedzy na temat pracy danej placówki. Warto dobrze ją wybrać i być przygotowanym na różne ewentualności, a przede wszystkim pytać wszystkich i o wszystko.

Tags: szpital, skierowania, placówka medyczna, książeczka do celów sanitarno-epidemiologicznych